საოკუპაციო ძალების მიერ დაკავებული 7 ადამიანი ცხინვალის იზოლატორში იმყოფება
საოკუპაციო ძალების მიერ გუშინ დაკავებული საქართველოს 7 მოქალაქე ცხინვალის იზოლატორშია გადაყვანილი.
თბილისში ავარიას 2 ადამიანი ემსხვერპლა
თბილისში, სანაპიროზე, ავტოსაგზაო შემთხვევის შედეგად ორი ადამიანი გარდაიცვალა ერთი კი დაშავდა.
ზაზა გაბუნია ღულელებში, სიმონიანთხევსა და სიონში ადგილობრივ მოსახლეობას შეხვდა
საქართველოს პარლამენტის რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტის თავმჯდომარე ზაზა გაბუნია თიანეთის მუნიციპალიტეტის სოფლებში - ღულელებში, სიმონიანთხევსა და სიონში ადგილობრივ მოსახლეობას შეხვდა.
სამეგრელოს პოლიციამ უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღო
შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ფოთის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1980 წელს დაბადებული გ.ნ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ახალქალაქში ინტერპოლის მიერ ძებნილი თურქეთის მოქალაქე დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ფინანსთა სამინისტროს მებაჯე-ოფიცრებთან ერთად, სასაზღვრო-გამშვებ პუნქტ „კარწახში“ ინტერპოლის  წითელი ცირკულარით ძებნილი პირი დააკავეს.
პოლიციამ რუსთავში წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი პირი თაღლითობის ბრალდებით დააკავა
შსს-ს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, თაღლითობის ბრალდებით, 1956 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი დ.ხ. დააკავეს.
ინფრასტრუქტურის სამინისტრო სამცხე-ჯავახეთში 10-ზე მეტი სკოლის სრულ რეაბილიტაციასა და მშენებლობას ახორციელებს
საქართველოს ვიცე-პრემიერი, რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი მაია ცქიტიშვილი სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში, სოფელ ზარზმისა და მოხეს სკოლების მიმდინარე რეაბილიტაციის პროცესს გაეცნო.
რუსთავში დაკარგული 35 წლის მამაკაცის ცხედარი იპოვეს
მდინარე მტკვარზე საძიებო-სამაშველო ოპერაცია ორი დღის განმავლობაში მიმდინარეობდა.
სისხლიანი დაპირისპირება სოფელ კარდენახში - დაჭრილია 48 წლის კაცი
გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სოფელ კარდენახში ქუჩური გარჩევა სისხლიან დაპირისპირებაში გადაიზარდა.
კახაბერ ქემოკლიძე: არსებული ინფორმაციით, საქართველოს შვიდი მოქალაქე საოკუპაციო ხაზს მიღმა დააკავეს
"არსებული ინფორმაციით, საქართველოს შვიდი მოქალაქე ოკუპირებული აძვის თავის ტერიტორიაზე, ანუ საოკუპაციო ხაზს მიღმა დააკავეს".
ვლადიმერ კონსტანტინიდი: მოვუწოდებთ რუსეთს, დაუყოვნებლივ შეწყვიტოს უკანონო ქმედებები და პატივი სცეს ნაკისრ ვალდებულებებს
საგარეო საქმეთა სამინისტროს სპიკერი ვლადიმერ კონსტანტინიდი საოკუპაციო ხაზიდან საქართველოს 7 მოქალაქის გატაცებას ეხმაურება.
ციხელაშვილი: მავთულხლართის გავლებას სამხედრო დანიშნულება არ აქვს, მისი მიზანი საზოგადოებაზე წნეხია
"მავთულხლართის გავლებას ამა თუ იმ სოფელში არანაირი სამხედრო დანიშნულება არ აქვს, მისი დანიშნულება არის პოლიტიკური, რომ მუდმივი წნეხი იყოს საზოგადოებაზე".
არჩილ თალაკვაძე: ყველაფერს ვაკეთებთ, რომ მოკლე დროში დავადგინოთ ახალუბანში მცხოვრები მოქალაქეების ადგილსამყოფელი და დავუბრუნოთ ისინი ოჯახებს
პარლამენტის თავმჯდომარე არჩილ თალაკვაძე სოფელ ახალუბანში მცხოვრები საქართველოს მოქალაქეების დაკავების ფაქტს ეხმაურება.
ბორჯომში საპატიო მოქალაქეები გამოავლინეს
სახალხო დღესასწაულზე „ბორჯომობა 2019“ საპატიო მოქალაქეები დაასახელეს.
რუსმა სამხედროებმა, ამ დროისთვის არსებული ინფორმაციით, საქართველოს შვიდი მოქალაქე დააკავეს
საოკუპაციო ხაზთან რუსმა სამხედროებმა ამ დროისთვის არსებული ინფორემაციით, საქართველოს შვიდი მოქალაქე დააკავეს. ინფორმაციას პირველი არხი ავრცელებს.